“Trofeul Avram Iancu” la tenis a strâns 40 de sportivi

La Satu Mare s-a desfășurat un turneu de tenis, aflat la prima ediție, organizatori principali fiind Societatea Culturală Avram Iancu și CS Sănătatea, sub denumirea “Trofeul Avram Iancu”.

Au participat peste 40 de tenismeni, copii și juniori din Satu Mare și Zalău. Meciurile au fost foarte disputate, iar câștigătorii s-au cunoscut abia după ultima întâlnire de pe teren. La 9-10 ani fete s-a impus Alexia Păcuraru (Sănătatea), urmată de Maya Matei (Club 30 Satu Mare) și Dora Baranay (Sănătatea). La băieți a câștigat Viorel Lungu (Sănătatea), pe doi s-a clasat Radu Dragoș (Sănătatea), iar pe 3 Flaviu Iancu (Zalău). La 11-12 ani fete a câștigat Alexandra Olaru (Zalău), urmată de Ioana Răcăuțian (Sănătatea) și de Ariana Zimermann (Sănătatea). La băieți s-a impus Gabriel Andreica (Club 30), pe doi a terminat Luca Pandi (Sănătatea), pe trei Arpad Cszholczi (Club 30). La 13-14 ani fete Arlet Asztalos (Club 30) a câștigat categoria, urmată pe doi de Mara Bucșeneanu (Sănătatea), iar pe trei de Ana Marian (Zalău). La băieți, podiumul a fost al sătmărenilor, pe 1 Sebastian Dumitru (Club 30), pe 2 N. Read (Club 30), pe 3 Tudor Moisa (Club Ulici).