Meciuri în județ la sfârșit de săptămână

marnaSe va juca în Cupa României – faza județeană, finala mică a Ligii a IV-a de juniori și ultima etapă din Liga a V-a:

CUPA ROMÂNIEI
Sferturi de finală
Sâmbătă, 31 mai:
– Victoria Apa – Talna Orașu Nou (teren Orașu Nou, ora 11.00)
– Voința Doba – Someșul Oar (teren Orașu Nou, ora 17.00)

– Ardud – Certeze

Menționăm că joi Olimpia II a bătut Recolta Doroț cu 3-0 în optimile Cupei României, iar în sferturi Mofinu Mare a dispus de Platanul Marna cu 6-1.
Iar în semifinalele Ligii a IV-a de juniori: Doba – Cămin 2-0, Căpleni – Livada 0-4. Finala dintre Doba și Livada se va juca sâmbătă, 7 iunie, pe stadionul Olimpia de la ora 15.00.

Atmosferă de mare meci la Marna – Moftinu Mare

Singura echipă din Liga a V-a calificată în sferturile Cupei României – faza județeană, a fost Platanul Marna. Echipa sponsorizată de Informația Zilei a ieșit din cursă, după ce a pierdut joi, pe terenul din Carei în fața echipei din Liga a IV-a, Moftinu Mare. Chiar dacă diferența de scor a fost mare (1-6), pe stadionul Victoriei s-a creat o atmosferă de sărbătoare, cu peste 200 de spectatori. Suporteri care au fluturat steaguri galben-albastre, fani ai Platanului care au primit fanioane din partea clubului.

Suporterii au fost răsplătiți și printr-un gol. Marna a înscris golul de onoare în minutul 85, prin Cătălin Roșu, din penalty. Pentru organizarea și pentru atmosferă frumoasă creată la Carei, antrenorul Viorel Secan le mulțumește celor implicați în viața echipei, lui Tică, Bufetaru’, Primăriei Sanislău, Teodor Crișan, Ioan Pap și lui Alexandru Pinter.