Halep s-a calificat în sferturi la Stuttgart

halepSimona Halep (3 WTA) a învins-o, miercuri, pe sportiva spaniolă Garbine Muguruza (20 WTA), cu scorul de 3-6, 6-1, 6-3, şi s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier de la Stuttgart.

Muguruza a început tare, cu break în primul ghem şi cu încă unul a închis setul la 6-3, după 34 de minute. Setul doi a fost la discreţia Simonei care l-a câştigat, 6-1, în 33 de minute. Ultimul set a fost ceva mai echilibrat dar jucătoare noastră s-a impus cu 6-3. În sferturi Halep va juca, vineri, împotriva învingătoarei dintre Zarina Dias (Kazahstan) şi italianca Sara Errani, locul 15 WTA.

Fenomenalul Ronaldo

Asculta acest articol Calificare spectaculoasă a echipei Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal după victoria cu 3-0 în