Unirea Tășnad s-a întors cu toate punctele de la Dumbrăveni

Unirea Tășnad a evoluat vineri în etapa 25 din Liga 3 la fotbal. Și a făcut-o cu succes pentru că s-a întors cu toate punctele de la Dumbrăveni, acolo unde a întâlnit pe Gaz Metan Mediaș II.

Un meci deschis, cu multe ocazii și în care echipa noastră a modificat rapid tabela. Raul Silaghi a finalizat cu latul după un atac prelungit în minutul 5. Unirea avea să-și dubleze avantajul în minutul 70 când proaspătul Szekely a trimis mingea în poartă. Puține minute mai târziu a venit și golul gazdelor semnat de Iorga.

Chiar dacă ambele echipe au continuat să atace, Gaz Metan II – Unirea Tășnad s-a încheiat 1-2.

Unirea: Moroz – Parnău, M. Silaghi, Bălău, Bercean, Cubaș, R. Silaghi, Faur (Chifor, min. 90), Cădar (M. Popa, min. 85), Bolba (Szekely, min. 68), Nagy (Ștef, min. 60). Antrenor: Cristi Popa.

Rezultate înregistrate vineri: Gaz Metan II – Unirea Tășnad 1-2, Cugir – Dej 2-0.

Sâmbătă, 28 aprilie: Galda – Ighiu, Reghin – CFR Cluj II, Alba Iulia – “U” Cluj, Avrig – Sănătatea Cluj, Iernut – Ghimbav 3-0 (fără joc), iar Recea stă.

Etapa 26: Tășnad – Recea (5 mai, ora 18:00), Ighiu – Avrig, Sănătatea – Iernut, CFR II – Galda, Dej – Reghin, “U” – Gaz Metan II, Ghimbav – Alba Iulia 0-3 (f.j.), Cugir stă.