Sătmăreanul Magos Robert Patrick, locul 2 la un concurs puternic de karate din Budapesta

Sâmbătă s-a desfăşurat o competiţie de karate la stilul Wado ryu în Budapesta, Ungaria. La start s-au prezentat peste 250 de karateka, iar CS Samuraiul Satu Mare a fost reprezentat de cel mai titrat sportiv al clubului, juniorul Magos Robert Patrick. Sătmăreanul a concurat la categoria +76 kg la kumite individual. Regulamentul de luptă a fost unul foarte greu, concurenţii luptând în circuit, adică fiecare cu fiecare.

În urmă numărului de meciuri câştigate s-a decis învingătorul. Într-un final, Robert a obţinut locul 2, câştigând meci după meci, oprindu-se pe final.