Patru medalii pentru baimareni la CN de fitness

La Iasi au avut loc Campionatele Nationale de Fitness, Bodyfitness si Bodybuilding clasic pentru seniori. Au participat 48 de sportivi, de la 17 cluburi din tara, printre care si cei de la cluburile baimarene CS Gold Star si CSM Baia Mare. CS Gold Star Baia Mare a fost reprezentat de doi sportivi. Cristina Mnerie a luat locul I la fitness, categoria 163 cm, in timp ce Ionut Tamasan s-a clasat pe locul III la bodybuiding clasic, categoria +185 cm. Sportivii sunt antrenati de sotii Mircea si Monica Muresan si de Antoniu Tibil. CSM Baia Mare a fost reprezentat de Cristian Brad la bodybuilding clasic, categoria +190 cm, care a reusit sa castige medalia de aur, in timp ce Cristina Hoban la bodyfitness, categoria 163 cm, a urcat pe ultima treapta a podiumului. Sportivii sunt antrenati de sotii Iosif si Maria Szabo.