AS Olimpia Căuaș surprinde plăcut cu trei frați învingători

În prima zi a lunii decembrie s-a desfășurat la Arad “Cupa Moșului” la box, un turneu care a strâns în jur de 60 de pugiliști. Județul Satu Mare a fost reprezentat de trei sportivi de la AS Olimpia Căuaș. Cei trei s-au descurcat impecabil, au cucerit toți medalia de aur.

Un lucru deosebit mai ales că cei trei sportivi antrenați de Mihai Stan sunt frați. Patrik Bocsi l-a învins pe vicecampionul Ungariei la categoria 44,5 kg, iar Balazs Bocsi și Szilard Bocsi au cunoscut și ei gustul victorie. “Maestrul Mihai Stan a trimis în ring trei gladiatori. Intrăm în istorie cu trei frați învingători la un concurs internațional important. Pentru Szilard a fost prima participare și s-a descurcat excelent”, ne-a declarat Florin Mulcuțan, președintele Asociației Județene de Box Satu Mare.

Altfel, urmează ediția cu numărul 4 a Cupei Căuașului la box. Totul se va desfășura în perioada 8-10 decembrie în Casa de cultură din Căuaș. Se anunță o ediție interesantă, invitatul de onoare fiind campionul mondial Sorin “Pantera” Tănăsie. Dar cu alte detalii vom reveni pe parcursul zilelor următoare.