FOTBAL

Crasna Moftinu Mic a învins Voința Doba cu 5-2 în etapa a doua a Ligii 4 Sătmărene

Crasna Moftinu Mic a învins Voința Doba cu 5-2 în etapa a doua a Ligii 4 Sătmărene, după o primă repriză dominată cu un avantaj de 4-0.

Liga a patra sătmăreană a continuat cu meciurile din etapa a doua, unde Crasna Moftinu Mic a demonstrat încă o dată forma excelentă pe care o are în acest început de sezon. După ce în prima etapă a obținut o victorie convingătoare cu 5-1 împotriva AS FC Ghenci, echipa antrenată de Amansio Racz s-a impus din nou cu un rezultat spectaculos.

În deplasare la Voința Doba, Crasna Moftinu Mic a reușit să câștige cu 5-2, având o primă repriză excelentă, încheiată cu un avantaj de patru goluri. Marcatorii Crasnei în prima repriză au fost Nyeki Mark, care a reușit un hat-trick, și Sebastian Truscai, care a contribuit și el cu un gol. A doua repriză a adus un al cincilea gol pentru Crasna, marcat de Ionuț Lihet, în timp ce Voința Doba a reușit să înscrie două goluri prin Patrick Căliman și Valentin Naghi.

Liga 4 | Seria B | Etapa 2: Voința Doba 2-5 Crasna Moftinu Mic
Marcatori: Nyeki Mark (3), Sebastian Truscai, Ionuț Lihet / Patrick Căliman, Valentin Naghi
Arbitru: Peter Alin
Asistenți: Ciceu Marian și Peter Iulian
Observator: Rozs Zoltan

Echipe:

Voința Doba: Adelin Oltean – Alex Sautea, Cuth Călin (cpt.), Alex Pal, Valentin Naghi, Alex Căliman, Lengyel Alex, Matei Gerebens, Robert Didici, David Plet

Rezerve: Fabian Zab, Mădălin Silaghi, Cristian Chiș, Griga L., Patrik Căliman, Paul Visoran
Antrenor: Michnea Sorin
Crasna Moftinu Mic: Vlăduț Duca – Sabo Arnold, Marius Călin, Flaviu Berinde, Ionas Andrei, Racz Amansio, Sergiu Bârle, Mark Nyeki, Sebastian Truscai, Săveanu Laris, Demian George (cpt.)

Rezerve: Lihet Ionuț, Marius Moldovan, Kevin Nyeki, Ziman Claudiu, Daniel Koter, Hamza Tibor, Szucs Tibi
Antrenor: Amansio Racz

Această victorie le oferă celor de la Crasna Moftinu Mic un start excelent în sezon, consolidându-și poziția de favoriți în Seria B a Ligii 4 Sătmărene. Echipa antrenată de Amansio Racz continuă să arate o formă foarte bună, iar meciurile viitoare vor fi cu siguranță așteptate cu mare interes de către suporteri.