CSM Satu Mare a câștigat cu 3-1 amicalul cu SCM Zalău

Cu o săptămână înainte de realuarea campionatului Ligii 3 la fotbal, CSM Satu Mare a mai disputat un meci de pregătire. Echipa sătmăreană a întâlnit, sâmbătă, pe stadionul ”Olimpia-Daniel Prodan”, pe SCM Zalău, una din echipele de top din eșalonul trei. Echipa sătmăreană a câștigat și acest meci, cu scorul de 3-1, ajungând la un total de 8 victorii din 10 partide amicale.

Echipa sătmăreană a deschis scorul prin Brata în minutul 40, șut peste portar de la 18 metri. Oaspeții au egalat în minutul 46 prin Meșter, dar Gabi Cădar a readus echipa sătmăreană în avantaj printr-un gol frumos marcat în minutul 53. În minutul 68 Zamfir, cel mai bun marcator al CSM-ului în aceste meciuri de pregătire, a stabilit scorul final după un șut, pe sub portar, expediat de la 12-13 metri.

CSM: Anca Trip – Dobrai, Prodan, Mureșan, Brata, Bura, Ziman, Cădar, Kanalos, Bonea/Tincău, Vajda, Batin, Ionescu, Baior, Fedorca, Vădan, Barth, Neyiki, Zsiga, Oșan. Antrenori: Tiberiu Csik și Levente Paul.

Campionatul Ligii 3 se reia sâmbătă, 12 martie, cu meciurile etapei a 16-a când CSM Satu Mare va juca, pe propriul teren, cu Luceafărul Oradea.

În altă ordine de idei, zilele trecute, jucătorul Istvan Schwarczkopf a donat mai multe jucătorii pentru familiile de ucraineni puse la grea încercare.