CSM Satu Mare – Medicina II Târgu Mureș 2-3

volei6Deși erau cotate drept favorite la victorie în meciul cu Medicina CNE Târgu Mureș, voleibalistele de la CSM Satu Mare au pierdut meciul de sâmbătă, din etapa a 8-a.

E drept, la limită, dar în urma acestei înfrângeri sătmărencele au coborât pe locul 6, penultimul, în clasamentul Seriei Vest din Divizia A2.

Echipa oaspete, cu jucătoare foarte tinere, născute în 2001, dar cu talie înaltă, a condus cu 1-0 și 2-1. Dar sătmărencele au egalat de fiecare dată, dându-ne speranțe la o victorie. Mai ales că, în setul 4, la 24-23, au anulat o minge de meci a oaspetelor și au câștigat apoi setul cu 26-24. Dar în decisiv elevele lui Ovidiu Groza au greșit mingi simple, iar mureșencele au câștigat setul cu 15-11 și implicit meciul.

Au jucat: Nicoleta Pop, Natalia Acs, Alexandra Molnar, Daiana Tocari, Raluca Popescu, Andreea Maxim, Angelica Podină, Denisa Năstruț, Manolache Adelina și Maricarmen Manolache.

În etapa a următoare, ultima din an, sătmărencele vor juca la CSU Oradea.