Image 1
Image 2
Postare ( Sablon)

Derby-ul Ligii a IV-a, Tasnad-Oar s-a incheiat la egalitaye, 1-1

Sigla Informatia Zilei
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Asculta acest articol

In Liga a IV-a, etapa 23 a furnizat cateva surprize si a dat derby-ul seriei B.

Somesul Caraseu nu a reusit decat un egal pe teren propriu, cu Turul Micula, 2-2. Negrestenii au pierdut la Odoreu, iar meciul Gama – Ardud, care trebuia sa se dispute pe stadionul Somesul a fost amanat din cauza expozitiei de caini. In seria B s-a disputat derby-ul Unirea Tasnad – Somesul Oar, incheiat la egalitate 1-1, desi suporterii celor doua echipe anuntau pe site-ul nostru scoruri fluviu, de o parte si de alta. Astfel, Schwaben Camin a invins Unirea Piscolt cu 3-0 si se afla la un singur punct de primul loc.

Seria A
Somesul Odoreu – Energia Negresti 2-0
Vointa Doba – Sportul Botiz 5-2
Vointa Lazuri – Vointa Satmarel 3-0
Talna Orasu Nou – Dacia Medies 3-2
Somesul Caraseu – Turul Micula 2-2
Recolta Dorolt – AS Livada 5-2
Jocul Gama Best – Cetate Ardud – amanat
Unirea Paulesti a stat.
Clasament
1.Somesul Caraseu 22 18 3 1 75-18 57
2.Recolta Dorolt 21 15 5 1 56-14 50
3.Gama Best 21 15 4 2 65-24 49
4.Talna Orasu Nou 21 12 4 5 56-24 40
5.Energia Negresti 22 12 2 8 45-27 38
6.Turul Micula 21 10 5 6 67-27 35
7.Dacia Medies 21 8 4 9 42-31 28
8.Cetate Ardud 20 7 7 6 37-29 28
9.AS Livada 21 7 5 9 37-34 26
10.Vointa Doba 21 7 3 11 34-48 24
11.Vointa Lazuri 22 7 3 12 32-69 24
12.Somesul Odoreu 21 5 3 13 22-57 18
13.Vointa Satmarel 21 5 0 16 24-77 15
14.Sportul Botiz 21 4 1 16 29-74 13
15.Unirea Paulesti 20 1 1 18 19-87 4

Seria B
Victoria Carei – Victoria Petresti 1-2
Unirea Tasnad – Somesul Oar 1-1
Olimpia Cauas – Viitorul Vetis 2-0
Schwaben Camin – Unirea Piscolt 3-0
Real Andrid – Kneho Urziceni 0-0
Recolta Sanislau – Crasna Moftinu Mare 1-4
Staruinta Berveni – Fortuna Capleni 1-0
Frohlich Foieni – Vointa Babta 2-2
Clasament
1.Unirea Tasnad 23 19 4 0 96-25 61
2.Schwaben Camin 23 19 3 1 70-23 60
3.Somesul Oar 23 16 5 2 88-22 53
4.Olimpia Cauas 23 12 5 6 41-34 41
5.Viitorul Vetis 23 13 0 10 53-36 39
6.Victoria Petresti 23 10 4 9 37-44 34
7.Frohlich Foieni 23 9 5 8 40-34 33
8.Kneho Urziceni 23 8 7 8 22-20 31
9.Real Andrid 23 9 3 11 36-43 30
10.Fortuna Capleni 22 6 7 9 27-45 25
11.Unirea Piscolt 22 8 1 13 29-52 25
12.Moftinu Mare 22 5 5 12 24-49 20
13.Staruinta Berveni 22 5 1 16 27-47 16
14.Victoria Carei 22 4 4 14 26-71 16
15.Vointa Babta 22 4 3 15 36-64 15
16.Recolta Sanislau 22 3 5 14 25-63 14

Postare ( Sablon)
Postare ( Sablon)

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns