Image 1
Image 2

EXPORT ANIMALE

Exporturile de animale vii către Turcia se vor relua

Exporturile de  animale vii către Turcia se vor relua
În urmă cu puţin timp consemnam în coloanele ziarului nostru, dialogul avut de premierul României Marcel Ciolacu, cu preşedintele Turciei  Recep Tayyip Erdoğan, pe tema reluării exporturilor de animale în perioada următoare. 
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Asculta acest articol

Executivul a aprobat, prin memorandum, un program de măsuri privind organizarea în regim de siguranţă şi securitate alimentară a exporturilor de animale vii şi produse de origine animală către Republica Turcia. Actul normativ propune intensificarea controalelor efectuate la unităţile exportatoare din cele 12 judeţe libere de scrapie dar și în judeţele afectate de scrapie, cu scopul dezvoltării şi extinderii exporturilor de ovine şi caprine vii de pe întreg teritoriul României în Republica Turcia.

 

CITEȘTE ȘI:

Sprijinul cuplat în sectorul zootehnic se acordă pentru un număr minim de animale

magazin online de aer conditionat si sisteme de climatizare
Postare ( Sablon)

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*


EXCLUSIV VIDEO: Imagini incredibile surprinse la Biserica Greco-Catolică Sarasău: ”Îți poruncesc în numele lui Iisus Hristos pune-te jos la pământ!”

EXCLUSIV VIDEO: Imagini incredibile surprinse la Biserica Greco-Catolică Sarasău: ”Îți poruncesc în numele lui Iisus Hristos pune-te jos la pământ!”

Astăzi vă prezintăm incredibile surprinse în curtea bisericii greco-catolice din localitatea maramureșeană Sarasău. Acolo un preot este filmat de enoriași cum a ieșit din lăcașul de cult cu o cruce (Sfânta Taină din Altar) în mână pe care o îndreaptă spre un credincios și îi poruncește ”să se îmbrace în umilință și să lase mândria jos. În Numele lui Iisus Hristos pune-te jos la pământ!”. ”Părinte dorim o explicație”! ”Pune-te jos la pământ în fața lui Iisus. Lasă mândria, pune-te jos la pământ”