FC Testeneveles Foieni a câștigat Cupa Revelionului

Turneu la fotbal, handbal și baschet

cupa revelionuluiSala de sport a Colegiului Tehnic Iuliu Maniu din Carei a fost, sâmbătă, gazda celei de a IV-a ediții a Cupei Revelionului, competiție sportivă multidisciplinară, la fotbal, handbal și baschet.

Competiția, în care echipele înscrise au participat la toate cele trei discipline, s-a bucurat de un real succes. L-a start s-au aliniat un număr de 5 echipe. Fiecare echipă a avut în componență 10 sportivi, cu vârstă de peste 30 de ani, iar durata unui meci, la toate disciplinele, a fost de 12 minute. Iar la final, câștigătoarea competiției a fost echipa FC Testeneveles din Foieni.

Clasament final:
1.FC Testeneveles
2.Primăria Carei
3.Echipa Stil
4.Drynk Team
5.Echipa UDMR

Organizatorii au acordat participanților și câteva premii speciale. Florin Turcu – cel mai bun jucător al turneului, Leitner Robert – cel mai curajos portar iar pentru sportivitate și combativitate au fost premiați Szaboszlay Gyula și Ciranku Mihaly.