ronaldoCalificare spectaculoasă a echipei Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal după victoria cu 3-0 în fața formației germane Wolfsburg.

Dar calificarea, în mare parte, a fost realizată de fenomenalul Cristian Ronaldo, autorul celor trei goluri prin execuții magnifice. Portughezul a marcat primele două goluri în minutele 16 și 17 al treilea venind în minutul 77 când Ronaldo a executat magistral o lovitură liberă de la 22 de metri. Cum în prima manșă a fost 2-0 pentru Wolfsburg, Real Madrid s-a calificat grație scorului general, 3-2.
Cu ceele trei reușit de marți seara Ronaldo a ajuns la 16 goluri marcate în zece meciuri în actuala ediției de Champions League, precum și la al cincilea hat-trick în competiție.

În celălalt meci al serii, Manchester City a câștigat cu 1-0 disputa cu Paris Saint Germaine. Unicul gol al partidei a fost marcat de Kevin de Bruyne în minutul 77. Cum în prima manșă scorul a fost egal, 2-2, Manchester City s-a calificat în semifinalele competiției.