Image 1
Image 2

FOTBAL JUDEŢEAN: Rezultate, clasamente şi meciurile viitoare

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Asculta acest articol

Fotbalul judeţean sătmărean a trecut de o nouă etapă interesantă. În rândurile următoare vă prezentăm rezultatele înregistrate, situaţia din clasamente şi meciurile viitoare.

Liga 4 Elite (etapa 3)
• Recolta Dorolţ-Someşul Odoreu 5-0
• Talna Oraşu Nou-Fortuna Căpleni 7-0
• Căpleni-Turul/Partium 1-1
• Oaşul 1969-Ştiinţa Beltiug 2-5
• Schwaben Kalmandi Cămin-ACS Botiz 0-2
• Unirea Tăşnad a stat
CLASAMENT
1. Recolta Dorolţ 3 2 1 0 14-3 7
2. Ştiinţa Beltiug 3 2 1 0 9-3 7
3. Unirea Tăşnad 2 2 0 0 13-1 6
3. Talna Oraşu Nou 2 2 0 0 13-1 6
5. ACS Botiz 3 2 0 1 11-8 6
6. Turul/Partium 3 1 1 1 6-4 4
7. Oaşul 1969 2 1 0 1 11-7 3
8. Căpleni 3 0 1 2 3-13 1
9. Schwaben K. Cămin 1 0 0 1 0-2 0
10. Fortuna Căpleni 3 0 0 3 2-19 0
11. Someşul Odoreu 3 0 0 3 2-23 0
Etapa 4 – 23/24 septembrie
• Schwaben Kalmandi Cămin-ACS Oaşul 1969
• Turul Micula- Ştiinţa Beltiug
• ACS Botiz- Căpleni
• Stăruinţa Berveni-Someşul Odoreu
• Recolta Dorolţ- Talna Oraşu Nou
• Fortuna Căpleni- Unirea Tăşnad

Liga 4, Seria A (etapa 2)
• Platanul Marna-Kneho Urziceni 2-4
• ACS Ciumeşti-Crasna Moftinu Mic 0-9
• Someşul Oar-Frohlich Foieni 1-1
• Unirea Pişcolt-Stăruinţa Berveni 0-1
• CSM Victoria Carei II-Recolta Sanislău 2-4
• Viitorul Lucăceni-Real Andrid 1-6
• Ghenci-Voinţa Doba 0-0
CLASAMENT
1. Crasna Moftinu Mic 2 2 0 0 11-1 6
2. Kneho Urziceni 2 2 0 0 7-2 6p.
3. Recolta Sanislău 2 2 0 0 7-4 6
4. Stăruinţa Berveni 2 2 0 0 3-1 6
5. Frohlich Foieni 2 1 1 0 3-1 4
6. Real Andrid 2 1 0 1 10-6 3
7. Platanul Marna 2 1 0 1 7-8 3
8. Someşul Oar 1 0 1 0 1-1 1
9 Voinţa Doba 1 0 1 0 0-0 1
10. Ghenci 2 0 1 1 1-2 1
11. Unirea Pişcolt 2 0 0 2 2-4 0
12. CSM Victoria Carei II 2 0 0 2 2-6 0
13. Viitorul Lucăceni 2 0 0 2 2-8 0
14. ACS Ciumeşti 2 0 0 2 0-12 0
Etapa 3 – 23-24 septembrie
• Recolta Sanislău-Frohlich Foieni
• Kneho Urziceni-CSM Victoria Carei II
• Stăruinţa Berveni-Ghenci
• Voinţa Doba-Viitorul Lucăceni
• Real Andrid-ACS Ciumeşti
• Platanul Marna-Unirea Pişcolt
• Crasna Moftinu Mic-ACS Someşul Oar

Liga 4, Seria B (etapa 2)
• CSM Satu Mare II-Codreana Homoroade 6-0
• Cetate 800 Ardud-Victoria Apa 3-7
• Voinţa Lazuri-Recolta Dorolţ II Dara 1-0
• Voinţa Turţ-Dacia Medieşu Aurit 4-0
• Sporting Culciu-Înfrăţirea Tarna Mare, amânat
CLASAMENT
1. CSM Satu Mare II 2 2 0 0 10-1 6p.
2. Voinţa Turţ 2 1 0 1 5-2 3
3. Victoria Apa 2 1 0 1 8-7 3
4. Înfrăţirea Tarna Mare 1 1 0 0 2-1 3
5. Voinţa Lazuri 1 1 0 0 1-0 3
6. Codreana Homoroade 2 1 0 1 4-9 3
7. Recolta Dorolţ II Dara 1 0 0 1 0-1 0
8. Sporting Culciu 1 0 0 1 3-4 0
9. Cetate 800 Ardud 1 0 0 1 3-7 0
10. Dacia Medieşu Aurit 1 0 0 1 0-4 0
Etapa 3 – 23-24 septembrie
• Sporting Culciu-ACS Voinţa Turţ
• Înfrăţirea Tarna Mare-CSM Satu Mare II
• Codreana Homoroade-ACS Cetate 800 Ardud
• Victoria Apa-Voinţa Lazuri
• Recolta Dorolţ II Dara-Dacia Medieşu Aurit

Liga 5 (etapa 1)
• Vulturii Santău-Olimpia Căuaş 6-0
• Ugocea Porumbeşti-Voinţa Lazuri 2 Bercu 2-3
• Luceafărul Decebal-Viitorul Viile SM, amânat
• Dacia Supur-Voinţa Babţa, amanat
• Il Calcio-Olimpia Domăneşti, amanat
CLASAMENT
1. Vulturii Santău 1 1 0 0 6-0 3p
2. Voinţa Lazuri 2 Bercu 1 1 0 0 3-2 3
3. Luceafărul Decebal 0 0 0 0 0-0 0
4. Viitorul Viile SM 0 0 0 0 0-0 0
5. Dacia Supur 0 0 0 0 0-0 0
6. Voinţa Babţa 0 0 0 0 0-0 0
7. Il Calcio 0 0 0 0 0-0 0
8. Olimpia Domăneşti 0 0 0 0 0-0 0
9. Ugocea Porumbeşti 1 0 0 1 2-3 0
10. Olimpia Căuaş 1 0 0 1 0-6 0
Etapa 2 – 23/24 septembrie
• Viitorul Viile SM-Vulturii Santău
• Voinţa Babţa-Luceafărul Decebal
• Olimpia Domăneşti-Dacia Supur
• Unirea Bercu-Il Calcio
• Olimpia Căuaş-Ugocea Porumbeşti

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Connect with