Handbal feminin. Liga Nationala – Rulmentul Urban Brasov – Stiinta HCM Baia Mare 29-38 (12-24)

Sala sporturilor “Dumitru Popescu Colibasi” din Brasov. Spectatori< circa 150. Rulmentul< Dana Valean, Maria Neagoe – Nicoleta Alexandrescu 6, Simona Gogarla 2, Carmen Ilie 2, Roxana Cherascu 6, Geta Dinis-Vartic 3, Oana Gogorita 5, Georgeta Nanita-Grigore 4, Cristina Niculae 1. Antrenor< Herbert Muller.

Stiinta HCM< Claudia Cetateanu, Eugenia Popovici – Melinda Geiger 4, Camelia Balint-Hotea 6, Zsanett Borbely 3, Anca Amariei 4, Magda Kovacs 3, Jenica Rudics 7, Aneta Parvut 1, Carmen Buceschi, Lavinia Dobromir, Raluca Pomohaci 9, Cristina Pop, Sabine Klimek 1. Antrenori< Ioan Baban si Costica Buceschi.

A fost un meci la discretia echipei baimarene, care a condus din primul pana in ultimul minut. Fetele noastre au reusit ca pana la pauza sa puna o diferenta de 12 goluri intre ele si adversare, dupa care in repriza secunda cei doi intrenori baimareni au rulat intregul lot de jucatoare. Datorita faptului ca Liga Nationala este intrerupta pana in 9 ianuarie 2010, dupa acest meci jucatoarele baimarene au primit o vacanta de zece zile.

Stiinta HCM incheie acest an calendaristic pe locul doi in clasament si parca regretul celor doua infrangeri este cu atat mai mare, cand ele puteau fi doua victorii pentru fetele noastre.