În meciul de miercuri, Phoenix Galați – CSM Satu Mare 89-72 (37-41)

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au jucat miercuri în cadrul etapei a 4-a din grupa 1-6 a Ligii Naționale. Fetele noastre s-au deplasat la Galați unde au întâlnit echipa locală Phoenix.

În continuare cu probleme de lot, CSM s-a întors cu o înfrângere și rămâne fără victorie pe terenul echipei Phoenix. Meciul a fost echilibrat doar până la pauza mare. Echipa antrenată de Jose Araujo chiar a condus după primele două sferturi. Dar avea să vină sfertul al treilea pierdut la o diferență mare. Gazdele au câștigat și ultimele 10 minute de joc și astfel că au obținut cele două puncte. Phoenix Galați – CSM Satu Mare s-a terminat 89-72 (17-18, 20-23, 27-12, 25-19).

Au jucat la CSM: Batey 22, Laza 19, Olah 11, Baltic 10, Crăciun 10, Uiuiu, Szmutku.

Alte rezultate din etapa a 4-a: CSM Târgoviște – Olimpia Brașov 35-59, Sepsi – Universitatea Cluj-Napoca 79-57.

Sătmărencele vor juca în următoarea etapă acasă cu Universitatea Cluj-Napoca, sâmbătă de la ora 18:00.