Judoka sătmăreni medaliați la C.N. de veterani

judoMiercurea Ciuc a găzduit de curând Campiontele Naționale de judo la categoria veterani. La această competiție Satu Mare s-a prezentat cu trei sportivi care au reușit să obțină tot atâtea medalii. În total au fost peste 80 de judoka din țară.

Cel mai bun rezultat i-a aparținut lui Attila Pelcz, cel care a cucerit titlul de campion național, la categoria 90 kg. Vasi Fușle de la CSM Satu Mare a obținut medalia de argint la 81 kg, la fel ca și Attila Gergely de la CS Fușle Security care a concurat la categoria 90 de kg. Menționăm și faptul că Vasile Fușle a mai urcat o dată pe podium, a devenit campion național cu echipa gazdă din Miercurea Ciuc.

Din câte ne-a transmis Vasi Fușle organizarea acestui concurs a fost una foarte bună. Totodată, cluburile din Satu Mare își propun să organizeze ediția de anul viitor a Campionatului Național de veterani, în municipiul nostru.