În cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar, zilele trecute s-a desfășurat etapa județeană la fotbal băieți urban și rural, clasele 1-4, gazdă fiind sala de sport a Școlii Vasile Lucaciu.

La categoria “urban”, Școala Bălcescu s-a impus în finală, în fața LPS-ului cu 1-0 și va reprezenta județul la etapa interjudețeană. Podiumul a fost completat de Șc. Nr. 3 Carei, urmată de Șc. Nr. 1 Negrești, Șc. Gr. Moisil și Șc. Oct. Goga. La “rural” au participat doar patru echipe de la școlile din Turț, Odoreu, Sanislău și Poiana Codrului. În urma disputării partidelor, Școala din Odoreu a câștigat dreptul de a reprezenta județul mai departe.

Olimpia are 43 de puncte

Asculta acest articol Dintr-o regretabila eroare, in clasamentul seriei a VI-a din Liga III-a la fotbal, Olimpa apare cu 40