Olimpia a pierdut amicalul de la Oradea

Scor 1-2 cu Luceafărul, echipă de ligă secundă

Olimpia a jucat miercuri spre seară un meci amical, la Oradea, cu echipa de liga a II-a, Luceafărul. Sătmărenii au fost învinși cu 2-1, după un joc de pregătire foarte bune pentru elevii lui Tiberiu Csik, Ioan Dragomir și Paul Levente.
Antrenorii sătmăreni au folosit două echipe, câte una în fiecare repriză, scorul final fiind stabilit în prima repriză. Pentru Olimpia a marcat Micaș, după un corner bătut scurt de Marinaș pentru Moș, acesta a aruncat mingea în careu și Micaș a reluat în poartă. În prima repriză repriză au jucat Șuta în poartă, Moș, Micaș, Iuhas, Homorozan, Molnar, Villand, Marinaș, Marian Pop, Feier, Dănilă, jucători de câmp. În mitanul secund au intrat Gorbe în poartă, jucători de câmp Glodean, Sabău, Silaghi, Lauruc, Ghiriti, Manu Mureșan, Mihai Pop, Hanus, Cozma și Prodan. Din această echipă vedem câțiva jucători noi, Silaghi, de la Atletic Satu Mare, Lauruc, care a jucat la Bistrița și Ghiriti de la Energia Negrești. Olimpia va susține sâmbătă un nou meci de pregătire, de la ora 10.00, tot cu o echipă de liga a II-a, FC Universitar Maramureș, adică FC Baia Mare. În funcție de vreme se va stabili cu exactitate programul și locul de disputare a meciului, prioritar diind stadionul municipal.