Patru sătmărence pe podium la Europeanul de fitness natural de la Tatabanya

Localitatea Tatabanya din Ungaria a găzduit zilele trecute Campionatul European de Culturism și Fitness natural organizat de International Natural Bodybuilding Asociation (INBA).

La acest concurs a fost invitat și CS Thomas Gym Satu Mare, iar clubul sătmărean a deplasat 10 sportive care au intrat în concurs la fitness cadeți. Sătmărencele au prins o formă bună, iar acasă s-au întors cu patru medalii. Astfel, la categoria de până la 7 ani, Siti Samel Regina a obținut locul 4, Casandra Pașcalău locul 3, iar Ariana Boroș a încheiat prima. La categoria 8-9 ani, cea mai numeroasă, Andreea Gnandt s-a clasat pe locul 2. Tot aici, Șepși Ariana Mara, Maja Krisztian, Regina Nagy și Carla Maria Pop nu au reușit să facă pasul spre cele 6 finaliste. La categoria 10-11 ani, Livia Ionela Păcurar a terminat pe locul 2, iar Petra Repasy nu s-a calificat în finală.

Pe această cale, antrenorul Marius Thomas le transmite succes în continuare sportivilor și mulțumește părinților pentru sprijinul acordat.