Returul dintre Hajduk Split și CSMS Iași

După debutul în cupele europene, de săptămâna trecută, CSMS Iași va juca joi returul din turul 2 al Europa League. De data aceasta va evolua în deplasare, pe terenul celor de la Hajduk Split.

Am putea spune că misiunea românilor este imposibilă după rezultatul înregistrat în tur. După ce a condus cu 2-0, CSMS Iași s-a văzut a fi egalată în minutul 4 al prelungirilor, la o gafă incredibilă a portarului Grahovac. Croații pornesc clar favoriți, remiza obținută în primul meci vine ca o victorie. Dar să sperăm că nu vor prinde o zi tocmai bună și că poate prin minune echipa românească va merge în turul 3. Meciul de joi este programat să înceapă de la ora 21.30 și se va vedea în direct pe Digi Sport.