Rezultate bune la tenis de masă pentru careieni

tenisCâmpulung Muscel a găzduit în perioada 1-3 mai Campionatul Național de tenis de masă pe echipe la juniori I. La echipa LPS Constanța s-a aflat și careianul Alin Maran.

Acesta a contribuit foarte mult la medalia de aur cucerită de echipa sa. În ultimul act, LPS Constanța a câștigat împotriva CS Pritavu Câmpulung cu scorul de 4-2. Alin Maran a fost convocat la lotul echipei naționale de juniori I care va participa la Campionatul European din iulie. Bratislava (Slovacia) este gazda ediției 2015, iar lotul României cuprinde patru sportivi.

Dari Helga de la Clubul Copiilor Tapo Carei, legitimată la Statisztika Budapesta, a participat și ea la un concurs zilele trecute. A cucerit medalia de bronz la Campionatul Național al Ungariei, la categoria juniori III. În sferturi a învins-o din nou pe Anitta Darabant, multiplă campioană a țării vecine.