Image 1
Image 2
Postare ( Sablon)
Postare ( Sablon)

REZULTATE

Rezultate din campionatele județene la fotbal

Rezultate din campionatele județene  la fotbal
Rezultate din campionatele județene la fotbal. Liga 4 ELITE, etapa 21
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Acasa
Asculta acest articol

Liga 4 ELITE, etapa 21
Schwaben Cămin – Ştiinţa Beltiug 2-4
ACS Botiz – Unirea Tăşnad 1-0
Fortuna Căpleni – Turu Micula amânat
Talna Oraşu Nou – AFC Căpleni 3-0 (neprez.)
Someşul Odoreu – Oaşul Negrești 0-3 (masa verde)
Recolta Dorolţ a stat
Restanţă, etapa 18: AFC Căpleni – Unirea Tăşnad 0-3 (masa verde, lipsă asistență medicală)
  CLASAMENT
1.Oașul Negrești 45p
2. Talna Orașu Nou 44p
3. Recolta Dorolț 40p
4. Unirea Tășnad 40p
5. Știința Beltiug 37p
6. Sportul Botiz 34p
7. Fortuna  Căpleni 22p
8. Turul Micula 18p
9. Swaben Cămin 13p
10. AFC Căpleni
Etapa viitoare (19 mai): Turul – Recolta Dorolţ, Oaşul  – Fortuna, Ştiinţa Beltiug – ACS Botiz, Unirea Tăşnad – Schwaben, AFC Căpleni – Someşul Odoreu, nu se dispută, Talna Oraşu Nou stă
Liga 4, Seria A, etapa 18
ACS Ciumeşti – Stăruinţa Berveni,  5-1
Kneho Urziceni – AS Ghenci 1-0
Voinţa Doba – Platanul Marna 0-2
Frohlich Foieni – Real Andrid 7-2
Recolta Sanislău – Someşul Oar 5-0
Victoria Carei II – Crasna Moftinu Mic 2-6
CLASAMENT
1.Foieni 42p
2.Moftinu Mic 38p
3.Marna 35p
4.Oar 34p
5.Sanislău 34p
6.Urziceni 29p
7.Berveni 22p
8.Andrid 21p
9.Ciumești 17p
10.Lucăceni 13p
11.Doba 10p
12.Carei II 9p
13.Ghenci 5p
Etapa viitoare (19 ma: Platanul – Froehlich, Andrid – Urziceni, Ciumeşti – Lucăceni, Voinţa Doba – Moftinu Mic, Oar –Victoria Carei,
AS Ghenci – Unirea Pişcolt, nu se dispută
Liga 4, Seria B, etapa 18
Voinţa Lazuri – Voinţa Turţ 7-4
Recolta Dorolţ II  – CSM Olimpia II 3-0
Victoria Apa – Sporting Culciu 6-2
Dacia Medieşu – Cetate Ardud 4-1
Codreana Homoroade – Tarna Mare 0-3 (asa verde)

CLASAMENT

1. CSM Olimpia 2 42p
2. Apa 37p
3. Dorolț II 31p
4. Lazuri 29p
5. Medieșu 27p
6. Turț 26p
7. Ardud 21p
8. Tarna Mare 13p
9. Homoroade 12p
10. Culciu 4p
Etapa viitoare (19 mai); Tarna Mare – Voinţa Turţ, Homoroade – Sporting Culciu, Victoria Apa – CSM Olimpia 2, Recolta Dorolţ II – Cetate  Ardud, Dacia Aurit – Voinţa Lazuri

Ciornă automată

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns