Sănătatea Cluj – FC Olimpia 1-1

Olimpia a terminat la egalitate, 1-1, meciul amical disputat la Cluj cu Sănătatea.

Gazdele au deschis scorul în prima repriză după care Olimpia a egalat în partea a doua a meciului prin Cosma care a reluat în plasă o pasă venită dela Domuţa. Antrenorii Olimpiei au rulat în acest meci 20 de jucători. Molnar, Fl. Mureşan, Sabău, Glodean, Ghiriti şi Toma au jucat în ambele reprize.Repriza I: Şuta – Molnar, Fl.Mureşan (Glodean), Sabău, Lauruc, Ghiriti, Micaş, Botoş, Roatiş, Cădar, Feier (Toma).Repriza II-a: Gorbe – Sabău, Fl.Mureşan, Micaş, Glodean, Molnar, M.Mureşan, Curtean, Cosma, Ghiriti (Gergely), Toma (Domuţa).Sâmbătă, jucătorii sătmăreni au primit o zi liberă după care, duminică dimineaţă lotul Olimpiei va pleca la Salonta, în al doilea stagiu de pregătire.