Sezon încheiat pentru voleibalistele sătmărence

CSU Oradea – CSM Satu Mare 3-1

voleiVoleibalistele de la CSM Satu Mare şi-au încheiat sâmbătă sezonul 2015-2016 din Divizia A2, Seria Vest. După sezonul regulat, în care sătmărencele au încheiat pe locul 4, a urmat play-off-ul. Echipa antrenată de Ovidiu Groza s-a duelat cu locul 5, cu CSU Oradea.

În urmă cu o săptămână am suferit o înfrângere urâtă, pe teren propriu. După ce am condus cu 2-0, fetele noastre au pierdut meciul inexplicabil cu 3-2. Sâmbătă s-a jucat meciul al doilea, iar din păcate echipa CSM Satu Mare a fost eliminată.

Un meci relativ bun, din punct vedere voleibalistic, dar gazdele au reuşit să se impună în cele din urmă cu 3-1.

CSU Oradea şi-a adjudecat primele două seturi cu 25-16, 25-17, pentru ca CSM Satu Mare devină mai periculoasă în setul trei. Sătmărencele l-au câştigat cu greu, dar meritat, scor 28-26. A urmat setul 4, unul de totul sau nimic pentru echipa noastră. Cu ultimele forţe, CSM s-a ţinut bine, a condus chiar şi cu 20-18. Dar a cedat pe final, gazdele şi-au trecut în cont setul cu 25-23 şi au eliminat CSM Satu Mare din competiţie.

Una peste alta s-a ajuns la un final de sezon. Antrenorul Ovidiu Groza s-a declarat mulţumit de parcursul echipei, asta mai ales că nu aveau un obiectiv la început de sezon. Dar nu urmează nicio vacanţă, fetele se vor pregăti în continuare.