Steaua s-a impus cu 2-0 (0-0), cu Trencin

steauaCampioana României a debutat marți în noul sezon al Ligii Campionilor. În turul II preliminar o are ca și adversară pe campioana Slovaciei. Steaua a reușit să câștige manșa tur cu Trencin, cu scorul de 2-0 (0-0).

Un meci în care românii au arătat bine și în care ultimele transferuri au confirmat. Este vorba de Tade, Hamroun și Tahar. Prima repriză le-a aparținut gazdelor prin prisma ocaziilor. Steaua a reușit să înscrie abia după intrarea lui Hamroun, aflat la debut. În primă fază a scos o lovitură liberă din care Stanciu a deschis scorul (min. 63). Șapte minute mai târziu, Hamroun a fost servit de Adi Popa și a făcut 2-0, stabilind și scorul final.

Returul se va disputa peste o săptămână pe Arena Națională. Va fi un meci cu tribunele închise.

– Steaua: Cojocaru – Papp, Tamaş, Varela, Guilherme – Muniru, Breeveld (Tahar ’81) – Popa, Stanciu, Chipciu (Hamroun ’59) – Tade (Tudorie ’87). Director sportiv: Mirel Rădoi.