Victoria Carei – Minaur Baia Mare 2-2 în barajul de calificare al juniorilor A1

A doua zi după ce au câștigat campionatul județean de fotbal, juniorii A1 de la Victoria Carei s-au deplasat la Baia Mare pentru a juca un meci calificare la etapa de zonă a acestei competiții.

Victoria Carei a întâlnit pe CS Minaur Baia Mare, campioana județelului Maramureș. Partida s-a încheiat la egalitate, 2-2 echipa din Carei având astfel șanse bune de calificare în faza următoare a campionatului.

Victoria a deschis scorul în prima repriză prin Heveli Mark. Gazdele au egalat în startul reprizei secunde duupă ce au transformat o lovitură de la 11 metri. Dar echipa din Carei a revenit în atac și, după câteva excelente ocazii, a preluat conducerea printr-un gol marcat de Mărneanu. În finalul meciului însă, chiar în minutul 90, gazdele au marcat un nou gol astfel că partida s-a încheiat la egalitate, 2-2.

Returul acestui meci va avea loc azi, la Carei, pe stadionul Victoria, cu începere de la ora 17:30. Partida va fi arbitrată de Moca Rareș ajutat de Bazso Magyar Tamas și Vescan Ionuț (toți din Cluj).