Victoria Carei – Recolta Dorolț 2-1 (0-1)

mingeÎn amicalul disputat sâmbătă, la Carei, Victoria a reușit să învingă pe Recolta Dorolț cu scorul de 2-1, la pauză 0-1. Oaspeții au deschis scorul în prima repriză prin D. Pop după care Victoria, o echipă cu mulți juniori și cadeți în lot, a întors rezultatul și a câștigat cu 2-1 prin golurile marcate de Cr. Ardelean și Cl. Silaghi (11 m).

Victoria: Veibel – Griszhaber, R. Ritli, Poszonyi, Pușcaș, Tillinger, Silaghi, Moldovan, Vancea, Nylvan, Kraiczar. Au mai jucat Boldiszar, Cr. Ardelean și Malinătescu. Antrenor: Răzvan Nintaș.

Recolta: Rapolți – L. Vincze, Rebegea, Csik, Drumar, Toma, D. Vincze, Mureșan, Ionescu, D.Pop, Ștef. În repriza secundă au mai jucat Stancovici, Mandi, Oros, Ionescu, Meșter, Nemeș, Laurențiu, Nandor, Jakkel.

În această săptămână echipa din Dorolț va mai juca două meciuri de pregătire, miercuri cu Olimpia, pe teren propriu, iar sâmbătă cu echipa din Ulmeni, nou promovată în Liga III-a.