Victorie pentru CSM Satu Mare în Danemarca

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au jucat miercuri seara în cadrul FIBA Eurocup, în deplasare, la SISU Gentofte, Danemarca.
Această deplasare a coiincis cu o victorie pentru elevele lui Dan Fleșeriu, 57-46, la pauză 21-20 pentru Gentofte. Gazdele au început bine meciul, au condus cu 18-14, dar în sfertul trei baschetbalistele noastre au turat motoarele și au preluat conducerea. Apoi iureșul CSM-ului a continuat, 44-32, 48-34, 51-38, 51-41, un avantaj care nu a mai putut fi remontat. Astfel, după două meciuri, echipa sătmăreană a înregistrat o victorie, un lucru demn de laudă.

Reghecampf a părăsit Steaua

Asculta acest articol După finala Cupei României, Laurențiu Reghecampf a anunțat că va părăsi echipa alături de care a câștigat