Voleibalistele au pierdut, lăsând o impresie bună

Medicina Târgu Mureș – CSM Satu Mare 3-1

voleiÎn cea de-a 14-a etapă a Diviziei A1 la volei feminin, CSM Satu Mare a jucat în deplasare la Medicina Târgu Mureș (locul 6). Sătmărencele au făcut un meci onorabil, chiar dacă au pierdut cu scorul de 1-3. Au fost la un set distanță să pună mâna pe un punct.

Meciul a început foarte bine pentru echipa antrenată de Adrian Pricop. Sătmărencele le-au luat gazdelor primul set, cu 25-21. În continuare, partida dintre cele două echipe a fost una echilibrată, dar CSM a pierdut toate cele trei seturi la 16, 20 și 21. S-a văzut plusul de experiență pe care-l au jucătoarele de la Medicina Târgu Mureș. Pentru CSM au evoluat: Dyedkova, Mattews, McCurdy, Vajda, Matei, Molnar, Zburov și Mișca. Cu această înfrângere, voleibalistele noastre rămân pe locul 7 în clasamentul Diviziei A1. Urmează o săptămână de foc. Miercuri, CSM va primi vizita Universității Cluj (locul 12), un meci care trebuie câștigat, iar sâmbătă va juca în deplasare la Craiova (locul 10).