Cercul de Karting din Carei pe locul 2

Cercul de Karting a Clubul  Elevilor Carei împreună cu A.S. Kart Racing Carei au participat la ultima etapă din cadrul Campionatului Național Școlar de Karting care a fost organizat de către Clubul Copiilor Turda în colaborare cu Palatul Copiilor Reșita, ‘’Cupa Prieteniei‘’.

Concursul s-a ținut la pista de karting Arad în  perioda 19-20 octombrie. Participanții erau din Palatele şi Cluburile Copiilor, iar echipa din Carei, din 14, a terminat pe locul 2.

Cel mai bun rezultat din echipa l-a obținut  Varga Tamas la categoria 100 seniori, locul 1.

În rest Selymesi David, Schmidt Helmut, Keller Mark, Szabo Steven, Papp Adam, Mille Janos, Gindele Emerich, Paszti Csongor, Negru Norbert, Hund Csaba, Schmidt Rolland și Dobai Csaba au terminat pe locuri cuprinse între 4 și 8.

Următoarea mare acțiune va fi premierea anuală în luna decembrie.