Chile s-a calificat în semifinalele Copei America

chile
Naţionala statului Chile este prima echipă calificată în semifinalele actualei ediții a Copei America. Chile, țară organizatoare a Copei America, a învins în sferturile de finală pe Uruguay, campioana en-titre, cu 1-0. Este prima victorie a chilienilor în fața Uruguayului după 32 de ani.

Golul care a dus Chile în semifinale a fost marcat de Mauricio Isla în minutul 81. A fost golul care-i duce pe chilieni în semifinalele Copei America pentru prima dată din 1999 încoace. De menționat că Uruguay a terminat meciul în 9 jucători după eliminările lui Cavani (63) și Fucile (88).

Zidane pleacă de la Real Madrid

Asculta acest articol Lovitură de teatru în fotbalul european! La mai puţin de o săptămână după câştigarea Ligii Campionilor, Zinedine