Dinamo a eliminat Astra din Cupa Ligii

Acasa

hancaUltimul sfert de finală al Cupei Ligii s-a jucat joi între Astra și Dinamo. “Câinii” au obținut biletele pentru semifinale după ce au câștigat cu 5-2.

Meciul a avut nevoie de prelungiri, după 90 de minute scorul era 2-2. Dar dinamoviștii au marcat apoi trei goluri. Marcatorii meciului Astra – Dinamo: Alibec 48, Budescu 70/ Gnohere 13, Palic 52, Popa 91, Hanca (foto) 102, 115. În semifinale, Dinamo o va înfrunta pe Steaua. Cealaltă semifinală le va opune pe ACS Poli Timișoara și pe ASA Târgu Mureș. Semifinalele se vor juca în dublă manșă, pe 21-22 decembrie și 1-2 martie 2017.

Ciornă automată

FOTBAL

La mulţi ani, Istvan Kovacs!

Istvan Kovacs nu mai are nevoie de nicio prezentare. Este cel mai bun arbitru din România în acest moment, drept dovadă nenumăratele meciuri internaţionale importante la care a fost delegat.