Sătmăreanul Adrian Rus a fost titular la naționala U21 a României

Convocat în premieră la naționala U21 a României, sătmăreanul Adrian Rus a prins marți primele minute într-un joc amical. După cum probabil știți, tricolorii au făcut un cantonament în Anglia în ultima săptămână.

Din program au făcut parte și două meciuri de verificare, primul pierdut cu Anglia U21, scor 1-2, iar al doilea cu echipa Wolverhampton U23. Dacă cu Anglia nu a intrat pe teren, în meciul de marți, Adrian Rus a fost titular în echipa construită de Daniel Isăila. Sătmăreanul i-a lăsat locul lui Ghiță în minutul 82, dar a făcut un meci bun. Printre altele, jucătorul lui Balmazujvaros (Liga 1 din Ungaria) a avut o intervenție salvatoare, după ce doi jucători adverși au scăpat spre poarta noastră în minutul 38.

Meciul de marți care a încheiat cantonamentul din Anglia s-a terminat la egalitate, scor 2-2. Marcatori Wolverhampton U23 – România U21: Ashley-Seal (59), Ennis (69) / M. Dobre (32), Nedelcu (90).