Gol superb marcat de Mircea Donca (Video)

Mircea Donca a jucat toate minutele meciului Rapid București – Progresul Spartac, din prima etapă a Ligii 3, Seria 2. Și a făcut-o excelent, doar că echipa sa, cea oaspete, n-a rezistat până la final.

Însă sătmăreanul s-a ales cu gol antologic. La finalul primei reprize, Mircea a recuperat un balon la aproximativ 40 de metri de unde a și șutat peste portar, deschizând scorul. Progresul a condus până în minutul 81 când Matulevicius a egalat pentru Rapid. Echipa din Giulești a luat toate punctele după ce a făcut 2-1 în minutul 90+2.

FOTBAL, LIGA 3

Ultimele meciuri din Liga 3 în anul 2023

Vineri și sâmbătă, în Liga a 3-a la fotbal, se dispută ultima etapă a sezonului de vară-toamnă din Liga 3 la fotbal. Două dintre cele trei echipe din județul Satu Mare, CSM Olimpia, respectiv Olimpia MCMXXI vor juca în deplasare în timp ce Victoria Carei va juca pe teren propriu chiar împotriva echipei pregătită de Cristian Popa.