Viitorul egalează pe CFR în fruntea clasamentului Ligii 1

Derby-ul etapei a 10-a din Liga 1, FCSB – CFR Cluj, s-a terminat cu un scor alb. Un rezultat echitabil, consideră majoritatea specialiștilor.

Chiar și Gigi Becali, care s-a declarat mulțumit de rezultat. Dar a fost un meci fără un grad ridicat de spectaculozitate, urmărit de peste 16.000 de spectatori. După acest rezultat CFR rămâne pe primul loc în clasament, la egalitate de puncte cu FC Viitorul, dar cu un golaveraj mai bun.

Apropo de Viitorul, echipa lui Hagi a câștigat greu, după ce a fost condusă, golul victoriei fiind marcat în minutele de prelungire.

Altfel, Craiova a câștigat la Mediaș și a urcat pe locul 3. Victorioasă a fost și echipa din Sfântu Gheorghe care, după o suită de meciuri egale, a învins cu 3-0 pe Hermannstadt.