Olimpia Satu Mare bate Rapid Jibou cu 4-1 (1-1)

Olimpia Satu Mare a susținut duminică un nou meci de verificare. Elevii lui Nelu Donca s-au deplasat la Sarasău în județul Maramureș unde au întâlnit ocupanta locului 2 din Liga a 4-a a județului Sălaj. Sătmărenii au obținut o victorie cu 4-1 în fața celor de la Rapid Jibou.

Olimpia a început cu Alex :ugar – Călin Turșuc, Nagy Leonard, Geo Filimon, Chifor Robert, Sorin Grigoraș, Șrepler Erich, Gabriel Caba, Paul Bonta, Istvan Lakatos, Raul Raț. Rezerve: Vlăduț Duca – Denis Chivari, Mihai Sician.

Rapid Jibou a deschis scorul în minutul 2, prin Vlad Buda, iar Olimpia a egalat opt minute mai târziu prin Grigoraș Sorin. 1-1 avea să fie și scorul la pauză. În repriza secundă, același Grigoraș și-a mai trecut numele pe lista marcatorilor de două ori, în minutele 55 și 70, iar Chifor Robert a închis tabela cu o reușită în minutul 73.
Olimpia Satu Mare învinge Rapid Jibou cu 4-1 în cel de-al treilea amical al stagiunii de pregătire din pauza competițională.