Derby-ul dintre Tășnad și Carei s-a încheiat la egalitate

Trei meciuri s-au jucat sâmbătă în seriile Ligii a 4-a Elite, unul dintre ele fiind derby-ul dintre Unirea Tășnad și CSM Victoria Carei.

Meciul s-a jucat la Carei și s-a încheiat nedecis, scor 1-1. Careienii au deschis scorul în minutul 20 prin Rareș Nylvan, iar Unirea Tășnad a egalat în minutul 57 prin Suranyi Reymon.

Unirea Tășnad: Boroș – Maris, Bălău, Locse, Mărneanu, C. Silaghi, E. Suranyi, R. Suranyi, R. Silaghi (cpt.), Bolba, Holczberger/ M. Malinetescu, Todorca, A. Malinetescu, Săntăuan, Patita, Mașlinca, Martin. Antrenor: Marius Bălău.
Victoria Carei: Gorbe – B. Griszhaber, Mihale, Benze, Kinczel, Zbona, Marinaș, Nylvan, Bîrle, Engelbert, Feier/ Mitracica, Vereș, Bakai, D. Griszhaber, Ghiarfaș, Vespremi, Nagy, Negreanu. Antrenor: Marius Botan.

În runda următoare, Unirea Tășnad se deplasează la Viitorul Vetiș, iar Victoria Carei primește vizita celor de la Fortuna Căpleni.

Rezultatele înregistrate sâmbătă:
Liga 4 Elite – Seria A
• Turul Micula – Olimpia MCMXXI SM 1-5
• Unirea Păuleşti – Talna Oraşu Nou 1-7
Liga 4 Elite – Seria B
• Unirea Tăşnad – CSM Victoria Carei 1-1

Vom reveni cu rezultatele complete din județ, situația din clasamente și meciurile viitoare.