Handbal masculin. CM din Suedia – Romania – Algeria 14-15 (10-8)

Nationala masculina de handbal a Romaniei a pierdut luni seara in fata modestei formatii a Algeriei cu scorul 15-14 (8-10). Romania a pierdut dupa cel mai slab meci din ultimii ani, printr-un gol primit in ultima secunda de joc. In minutul 25, reprezentativa tarii noastre a condus cu 10-5, insa timp de 11 minute nu a reusit sa inscrie decat un singur gol. Nu este posibil ca o reprezentativa nationala sa inscrie un gol la 7 minute. Sansele de calificare in faza urmatoare a competitiei sunt minime. Marcatorii Romaniei in acest meci< Ghionea 7 goluri, Florea 2, Novanc 2, Fenici 1, Savenco 1, I. Stamate 1. Reprezentativa tarii noastre va juca urmatorul meci astazi cu incepere de la 21<30, la Lund, cu Australia.