A mai rămas Cupa României, faza judeţeană. Programul de miercuri

eliteDacă prima ligă de fotbal din judeţul Satu Mare s-a încheiat de curând, ne-a mai rămas Cupa României, faza judeţeană. Competiţia se află la faza sferturilor de finală şi mai sunt de jucat trei meciuri având în vedere că Talna Oraşu Nou a dispus de Recolta Dorolţ II cu 2-0 în 19 mai.

Celelalte trei partide se dispută miercuri, 1 iunie. Avem o singură echipă dintr-un eşalon inferior, ea este Vulturii Santău (Liga a IV-a, Seria B). În rest toate celelalte sunt din Liga a IV-a Elite.

Toate meciurile de miercuri se joacă pe teren neutru şi încep de la ora 18.00. Dar iată programul şi oficialii delegaţi de AJF Satu Mare:

• Unirea Tăşnad – Recolta Dorolţ (teren Carei, S. Kovacs, Z. Kopriva, B. Dragoş, Z. Torok)

• Vulturii Santău – Someşul Oar (teren Moftinu Mic, S. Neichi, D. Costea, S. Nagy, C. Ziman)

• Cetate Ardud – Victoria Carei (teren Doba, C. Rebegea, C. Giraţi, L. Lukacs, R. Chioreanu)

Se joacă într-o singură manşă, dacă scorul este egal la finalul timpului regulamentar se va trece la cele două reprize de prelungire a câte 15 minute. Dacă egalitatea persistă, echipa calificată în semifinale se va decide la loviturile de departajare.

Semifinalele sunt programate pentru ziua de 4 iunie, iar finala se va juca în 11 iunie.

Bayern a spulberat Barcelona

Asculta acest articol Primul meci din semifinalele Ligii Campionilor a avut loc marți, campioana Germaniei, Bayern Munchen s-a jucat pur