Aktobe – Steaua București 2-2 (0-1)

steauaÎn turul trei preliminar al Ligii Campionilor, Steaua București a jucat miercuri în deplasare în Kazahstan cu Aktobe. A fost manșa tur, iar românii au obținut un egal.

Am putea spune ca Steaua a făcut un meci dezamăgitor, a deschis mincinos scorul în minutul 44 prin Keseru. Chipciu a tras în forță de la 25 de metri, portarul gazdă a respins greșit în față de unde Keșeru a trimis în plasă. Kazahii au restabilit egalitatea prin Korobkin (min. 58), cel care a profitat de o ieșire hazardată a lui Arlauskis. Aktobe și-a trecut în cont multe ocazii periculoase însă tot steliștii au reușit să marcheze. Prepeliță a prins un șut de zile mari, de la mare distanță (1-2, min. 81). Gazdele au egalat în minutul 88 prin Arzumanjan, iar echipa calificată o vom afla peste o săptămână, în meciul retur de la București.

Meciuri în judeţ

Asculta acest articol Sâmbătă şi duminică avem meciuri în fotbalul judeţean. Juniorii încep de la ora 13.00, iar seniorii de