Am avut 2-0, dar am pierdut cu 2-3 la volei feminin

Volei1Greu de explicat înfrângerea voleibalistelor de la CSM Satu Mare după ce a condus cu 2-0 în faţa echipei Medicina Târgu Mureş.

Sătmărencele au condus cu 2-0, după un prim set câştigat foarte greu, 29-27 şi un al doilea lejer, 25-17. Oaspetele au avut o revenire în setul trei câştigat cu 25-20, dar sătmărencele au dominat o bună parte din setul patru. Ba chiar au avut minge de meci. Dar elevele lui Ovidiu Groza s-au blocat, oaspetele au profitat şi au câştigat setul patru, iar setul cinci, cel decisiv nu a avut istoric, 15-9 în favoarea mureşencelor. Păcat, pentru că voleibasitele de la CSM au avut meciul în mână. A fost prima etapă din returul Diviziei A2, Seria Vest.

În etapa viitoare, CSM Satu Mare va juca în deplasare cu CSU Oradea pe 12 decembrie.