Andrei Mărcuș și Vanessa Nocaci, cei mai buni la Zalău

Zilele trecute a avut loc Cupa Municipiului Zalău la tenis de câmp. Un turneu care s-a bucurat de succes și la care s-au înscris zeci de sportivi din mai multe județe ale României. Categoriile de concurs au fost de 10, 12, 14 și 16 ani, feminin și masculin.

Printre tenismeni am avut și sătmăreni, iar doi dintre ei au reușit să câștige la categoriile lor de vârstă. Andrei Mărcuș (S&F Tennis Club) continuă seria incredibilă și a mai câștigat un turneu. Deși are doar 10 ani, Andrei a câștigat la 12 ani, o categorie cu 8 participanți și la care a înregistrat doar victorii.

Vanessa Nocaci (CS Sănătatea Ergolemn) a fost cea mai bună la 12 ani fete, o categorie cu 12 sportive la start. Sătmăreanca a câștigat finala cu 6-3, 3-6, 6-4, în fața Ioanei Alexandru din Slobozia.