ASA Târgu Mureș – CSM SM 0-3

Echipa de fotbal de la CSM Satu Mare și-a încheiat minicantonamentul de la Sâncraiu de Mureș cu un meci amical disputat în compania echipei ASA Târgu Mureș, echipă cu nume din fotbalul românesc dar care azi joacă în Liga 4 și la care evoluează ex sătmăreanul Vlad Bujor. Sătmărenii au dominat partida și s-au impus cu scorul de 3-0 prin golurile marcate de Zamfir, Zsiga și Bonea. Pe parcursul celor două reprize ale meciului antrenorul Tiberiu Csik a folist două echipe diferite.

Repriza 1: Anca – Dobrai, Prodan, Mureșan, Brata, Vajda, Schwarczkopf, Ziman, Kanalos, Zamfir, Baior;
Repriza 2: Oșan – Batin, Prodan, Vădan, Ionescu, Pasca, Bura, Fedorca, Zsiga, Cădar, Bonea.

Odată încheiat stagiul din județul Mureș, delegaia sătmăreană s-a îndreptat spre Tășnad, unde jucătorii au rămas până în cursul zilei de sâmbătă.

Apoi, sâmbătă, de la ora 12:00, sătmărenii urmând să joace un nou meci amical cu Sportul Șimleu.
Acest meci se va disputa pe terenul sintetic de la baza sportivă Dinamo.