Atletism – Bronz pentru Daniel Flontas la CN juniori III

In Bacau s-a desfasurat Campionatul National de sala, probe individuale, rezervat juniorilor III, la care au participat si sportivi de la LPS-CSS Baia Mare. Sportivul Daniel Flontas, antrenat de profesoara Cornelia Dezsi, a ocupat locul trei la 60 m plat, si s-a clasat pe locul 8, cu stafeta 4×1 tur, alcatuita din Mihai Serban, Dan Chertes, Cristian Baban, Daniel Flontas. In Bucuresti au vut loc Campionatele Nationale de aruncari lungi pentru juniori I. LPS-CSS Baia Mare a obtinut doua medalii de bronz in proba de aruncarea sulitei, prin Miruna Scripciuc si Andreas Drascaba. Ambii sportivi sunt antrenati de profesorul Aurelian Hendrea. Madalina Pop, antrenata de profesor Adrian Bonat, s-a clasat pe locul VII la aruncarea discului, in timp ce Dan Miclaus, antrenat de Aurelian Hendrea, s-a clasat pe locul  IX la aruncarea sulitei. La CN de sala pentru juniori I, Bogdan Madaras, antrenat de Cornelia Dezsi, s-a clasat pe locul IV, in proba de 60m plat.