Cristian Michnea- judoka anului la CSO Borsa

Cristian Michnea, categoria 81 kg, a fost nominalizat cel mai bun sportiv al sectiei de judo de la Clubul Sportiv Orasenesc Borsa in anul 2010. Cristian a obtinut medalii de bronz, la Campionatul National Under 17 in Baia Mare, la Campionatul National pe echipe Under 17 din Oradea, la Turneul International “Cupa Nordului” din Baia Mare si la Concursul Interjudetean”Cupa Transilvania” Under 17 din Cluj-Napoca. Pe locul II este Carmen Andreea Timis, care a concurat in acest an la categoria 40 kg. Carmen a obtinut medalii de bronz la Campionatul National Under 15 si la Turneul international “Cupa Nordului”, la categoria Under 17, categoria 44 kg. La concursul interjudetean “Cupa Transilvania” din Cluj Napoca a cucerit medalia de aur. Pe locul III a fost nominalizat Costica Vasile Lixandru, categoria 38 kg, care a evoluat in 2010 la categoria Under 15. A obtinut bronz la Campionatul National din Miercurea Ciuc, aur la Turneul International “Cupa Nordului” din Baia Mare, bronz din nou la Concursul Interjudetean “Cupa Transilvania” si tot bronz la “Tancos Gall Ferencz” din Miercurea Ciuc.