CFR Cluj și Petrolul au părăsit “Cupa Ligii”

Două dintre echipele puternice ale fotbalului românesc au părăsit în optimi cea mai nouă competiție, “Cupa Ligii”. CFR Cluj, a pierdut cu CSMS Iași cu scorul de 2-4.

Pentru CSMS Iaşi au marcat L. Mihai ‘4, Mihalache ’11, Pălimaru ’60, Olah ’80 (penalti), iar pentru CFR Cluj au înscris Christian ’34 (penalti) şi Păun ’41. De menționat este faptul că la echipa clujeană a jucat și Cornel Ene, fostul jucător al Olimpiei Satu Mare din sezonul trecut. A fost titular, bifând toate minutele de joc.

De partea cealaltă, tot duminică seara, am mai avut un alt meci din optimi, unul cu mai puține goluri. Petrolul Ploiești s-a văzut a fi eliminată de Universitatea Cluj. “U” a înscris singurul gol al partidei în minutul 31 prin Kovacs. Din minutul 53, Petrolul a evoluat cu un jucător mai puţin, după ce Nkoyi a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.