CS ADEP-LPS Satu Mare urcă pe primul loc în C.N. la volei cadeți

Joc excelent reușit de voleibalistele de la CS ADEP-LPS Satu Mare în prima etapă a sezonului din cadrul C.N. de cadete. Elevele lui Adrian Pricop au învins cu 3-1 (23-25, 25-20, 25-19, 25-21 pe seturi) pe CSS 2 Baia Mare, liderul de până acum al seriei.

Victoria de duminică aduce, foarte probabil, fotoliul de lider echipei sătmărene. “Sunt foarte fericit. Am făcut un joc foarte bun și am învins una din cele mai bune echipe din serie. Nu știu celelalate rezultate din serie, dar, dacă nu au fost surprize mari, CS ADEP a trecut în fruntea clasamentului” ne-a spus după meci antrenorul Adrian Pricop. Așa cum se vede din rezultat, echipa băimăreană a câștigat, la mare luptă, primul set. Apoi sătmărenecele și-au intrat în mână și au câștigat următoarele două seturi destul de ușor. Setul patru, ultimul dealtfel, a fost destul de echilibrat. Voleibalistele din Baia Mare au avut un debut de set mai bun, au condus în prima parte cu 4-2, 6-4, 8-6, a fost apoi egalitate la 11, după care elevele lui Adi Pricop au preluat inițiativa și au câștigat setul cu 25-21 și meciul cu 3-1. Pentru CS ADEP-LPS au jucat: Roxana Izvoranu, Alexandra Mișca, Denisa Mocar, Beata Vajda, Natalia Preda, Natalia Acs, Adriana Matei, Diana Adamcsik, Alexandra Molnar, Andrea Maxim, Tania Opriș, Denisa Năstruț.