CSM Satu Mare – SK Fehergyarmat 31-26 (14-14)

Al treilea meci dintre handbaliștii dela CSM și cei de la echipa maghiară din Fehergyarmat s-a încheiat cu o victorie sătmăreană, scor 31-26, 14-14 la pauză.

Așa cum se vede din scor, prima repriză a fost echilibrată, dar în a doua parte handbaliștii sătmăreni și-au dat drumulla joc și au câștigat la o diferență de 5 goluri. Este a treia victorie, din tot atâtea meciuri, a echipei sătmărene în fața handbaliștilor din Fehergyarmat. Au marcat: Ianoș Olah 9 (5 din 7 metri), Cr. Jurj 5, Raul Pop 4, Ciaca 3, Mateș 2, Santeiu 2, Albu 2,  Varga 2, Tătar 2. Au mai jucat Osvat, respectiv Pogyină și  Cioroiu. în poartă. La sfârșitul săptămânii CSM ar putea juca un amical cu HC Minaur iar săptămâna viitoare echipa sătmăreană va participa la un patrulater care va avea loc în orașul, ați ghicit, Fehergyarmat.